گیلیون

راه حلی امروزی تر برای دانشجویان!

 

 

امروزه با توسعه و گسترش اینترنت و فراگیر شدن آن در زندگی افراد ، روش های زندگی ما را دگرگون کرده است و این دگرگونی حتی به حوزه آموزش نیز راه یافته و در این چند سال اخیر روش آموزش را متحول کرده است. منافع موجود در آموزش اینترنتی هر روز تعداد بیشتری از مردم را به تجربه آن و ایجاد تغییر در الگوهای متداول آموزش ترغیب میکند. امروز دیگر افراد این روش آموزش را بیشتر منطبق برا شرایط زندگی مدرن می بینند. امروزه بهای اوقات فراغت ما با وجود مشغله های روزانه بسیار گرانبها شده است. دیگر صرف زمان هایی نسبتا طولانی در فعالیت هایی نه چندان با اهمیت برای بسیاری از انسان ها اولویت خود را از دست داده است. هوشمندی انسان ها آنها را مجاب میکند که با تغییر در الگو های قدیمی و ناکارآمد زندگی ، هوشمندانه تر و امروزی تر زندگی کنند. امروز دیگر برای بیشتر نیاز های روزمره راه حل های جدیدتری وجود دارد ، از جمله برای آموزش.

 

همکاری با گیلیون

سرآغاز :

در سال 96 استفاده از پیام رسان تلگرام به اوج خود رسیده بود و تمام کسب و کارها چه خصوصی و چه دولتی از این پیام رسان برای ارتباط استفاده میکردند. این پیام رسان قابیت های جالب و متنوعی به کاربران خود ارائه میکرد و یکی از آن خدمات ، ایجاد ربات بود! در مهر ماه سال 1396 ربات “جزوات عالیات” ساخته شد و دانشجویان میتوانستند جزوات مورد نیاز خود را از این ربات دریافت کنند و یا جزوات خود را با سایر کاربران به اشتراک بگذارند. اوضاع به خوبی در حال پیشرفت بود و حتی آمار ربات به تبادل 800 پیام در دقیقه رسیده بود ولی ورق به یک باره برگشت و این پیام رسان محبوب بنا به دلایلی فیلتر شد.

با وجود استفاده کاربران از فـیــ ـلــتـ ـر شـ ـکـ ـن به دلیل کاهش سرعت دانلود جزوات  تصمیم به ایجاد یک وب سایت به صورت دمو با نام ویکی اپ گرفتیم.

  تجزیه و تحلیل :

ویکی اپ ایجاد شد ، حال کاربران می توانستند  با سرعت بالا و به طور مستقیم به دانلود جزوات مورد نیاز خود بپردازند. رفته رفته بر محبوبیت ویکی اپ اضافه شد و این امر سبب شد تا چند سری بروز رسانی برای این سایت در بخش خدمات ارائه شود. در آخرین نسخه ویکی اپ علاوه بر جزوات ، مشخصات اساتید نیز اضافه شد تا کاربران با اساتید خود آشنا شوند

اما ویکی اپ تنها نسخه دمو برای بازخورد کاربران بود که فقط در یک دانشکده آن هم برای دانشجویان ورودی 96 آن دانشکده ارائه شده بود !

 

  گیلیون :

پس از گذشت 2 سال فعالیت در زمینه خدمات دانشجویی ، تجزیه و تحلیل نیاز ها و بازخورد های دانشجویان ، در مهرماه سال 1398 پروژه گیلیون با هدف بروز کردن خدمات دانشجویی با طیف گسترده ای از امکانات کلید خورد.

هدف از راه اندازی گیلیون ، ایجاد یک مرجع در زمینه آموزش برای دانشجویان و همچنین ارائه خدمات به این قشر میباشد

گیلیون در بر گیرنده تمام دانشگاه های کشور است و مطالب را از مراکز علمی سرتاسر کشور گردآوری و ارائه میکند. خدمات گیلیون دیگر محدود به دانشکده خاصی نیست و حال تمام دانشجویان کشور میتوانند از آن بهره مند شوند.

گیلیون علاوه بر جزوه و استاد شناسی که در نسخه های پیشین آن با عناوین ربات جزوات عالیات و وب سایت ویکی اپ  وجود داشت ، خدمات گسترده تر با کیفیت بیشتری را به کاربران ارائه میدهد.

این خدمات عبارت است از :

کتابخانه : شامل جزوات ، کتاب های درسی و غیر درسی ، نمونه سوال امتحانی و نکات آموزشی

استاد شناسی  : معرفی خصوصیات درسی و اخلاقی اساتید سراسر کشور

کاریابی : معرفی مشاغل مرتبط با رشته تحصیلی برای دانشجویان و ایجاد فرصت شغلی

شگفتانه : ارائه تخفیفات و پیشنهادات شگفت انگیز برای دانشجویان

آموزش : برگزاری کلاس های آنلاین و حضوری برای آموزش و کسب مهارت

دانشگاه شناسی : معرفی دانشگاه ها و امکانات و ویژگی های آنها

رشته شناسی : معرفی رشته های تحصیلی به همراه معرفی بازار کار و …

و ده ها قابلیت کاربردی دیگر که گیلیون را از سایر رقبای خو در این زمینه متمایز میکند